V minulém dílu této případové studie jsme se podívali na rozbor a stanovení výchozích bodů návrhu. Klient náš návrh přijal s tím, že doporučuje jako symbol použít lipový list pro zachování kontinuity se symboly dříve firmou používanými a také pro návaznost na jméno firmy.
Dále už jsme se celkem rychle propracovali k finálnímu návrhu nového firemního loga. Respektovali jsme klientovo přání, aby logo obsahovalo oranžovou barvu, jen jsme ji posunuli do červenějšího odstínu, abysme z ní udělali nadčasovější barvu než je v současnosti moderní zářivá oranžová. Také pro ofsetový tisk je vhodnější tlumenější barva. Jako doplňkovou barvu jsme ovšem místo šedé vybrali žluto-zlatou barvu, která má ještě podpořit pozitivní image firmy. Šedá je nyní definována jako druhá doplňková barva.
Základní varianta loga se skládá z názvu firmy vytvořeného z písma Optima, jehož druhé a třetí slovo propojuje upravená litera S. Celek je doplněn a korunován symbolem lipového listu. Po odsouhlasení tohoto základního provedení jsme logo rozpracovali do kompaktní podoby, do varianty doplněné o siluetu vily Riviera a ještě jsme vytvořili samostatné logo Villa Riviera. K logu jsme zpracovali minimanuál, ve kterém jsme kodifikovali základní parametry loga a možnosti jeho použití.
Dále následovaly další prvky firemního vizuálního stylu: vizitky, hlavičkové papíry, obálky, desky s chlopní, e-mailová signatura, razítko a polep firemního auta. Vizitky jsou tištěny třemi přímými barvami na bílý papír PLIKE, který je velmi zajímavý na dotek — povrch je sametově-gumový. Firemní desky jsou také velmi zajímavě provedené — vystačili jsme se dvěma přímými barvami, zato jsme mohli použít parciální UV lak, který se dobře vyjímá na matném laminu, kterým jsou chráněny desky před poškozením.
V posledním dílu této studie vám ještě představím vznik webové prezentace společnosti Bohemia Párty Servis.
Nejnovější komentáře